اینترنت ماهواره‌ای استارلینک چیست؟

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک چیست؟

استارلینک اینترنت با پهنای باند پرسرعت و کم تاخیر را در سرتاسر جهان فراهم می کند. در هر منطقه تحت پوشش، سفارشات بر اساس اولویت انجام می شود.اگر در یک شهر یا حومه شهری بزرگ زندگی می‌کنید،  شاید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید. اما تصور کنید که در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که سرعت اینترنت بسیار پایین است. بدتر از آن، محله شما فقط یک یا دو ارائه دهنده خدمات اینترنتی دارد که می‌توانید از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید و این باعث می‌شود شما با سرویس‌های ناخوشایند روبه رو شوید.

متأسفانه، مردم ایران، در این وضعیت گیر کرده‌اند. نصب فیبر نوری در یک شهر و رساندن پهنای باند گیگابیتی به میلیون‌ها مشتری سودآور است، اما در یک منطقه روستایی که تنها چند صد نفر در آن زندگی می‌کنند، چندان توجیه پذیر نیست.

پخش جریانی، تماس ویدیویی، بازی آنلاین 

با Starlink، کاربران می توانند در فعالیت هایی شرکت کنند که در طول تاریخ با اینترنت ماهواره ای امکان پذیر نبوده است.

سرویس پرسرعت و کم تأخیر استارلینک از طریق بزرگترین مجموعه ماهواره‌های بسیار پیشرفته جهان که در مداری کم به دور زمین کار می‌کنند امکان‌پذیر است.

پیشرفته ترین اینترنت ماهواره

Starlink اولین و بزرگترین صورت فلکی ماهواره ای در جهان است که با بهره‌گیری از ماهواره‌های پیشرفته و سخت‌افزار کاربر همراه با تجربه عمیق ما با فضاپیما و عملیات در مدار، اینترنت پرسرعت و کم تاخیر را به کاربران سراسر جهان ارائه می‌کند. از مدار پایین زمین برای ارائه اینترنت پهن باند با قابلیت پشتیبانی از جریان، بازی آنلاین، تماس های ویدیویی و موارد دیگر استفاده می کند.

STARLINK چگونه کار می کند

بیشتر خدمات اینترنت ماهواره‌ای از ماهواره‌های تکی ثابت زمین که در فاصله ۳۵۷۸۶ کیلومتری به دور سیاره می‌چرخند. در نتیجه، زمان داده رفت و برگشت بین کاربر و ماهواره – که به عنوان تأخیر نیز شناخته می شود – زیاد است و پشتیبانی از پخش جریانی، بازی آنلاین، تماس های ویدیویی یا سایر فعالیت های با سرعت بالای داده را تقریبا غیرممکن می کند. استارلینک مجموعه ای متشکل از هزاران ماهواره است که به دور این سیاره بسیار نزدیکتر به زمین، در فاصله 550 کیلومتری، می چرخند و کل کره زمین را پوشش می دهند. از آنجایی که ماهواره‌های Starlink در مدار پایینی قرار دارند، تأخیر به‌طور قابل‌توجهی کمتر است – حدود 20 میلی‌ثانیه در مقابل 600 میلی‌ثانیه.

جرم کمتر فشرده تر

هر ماهواره دارای یک طراحی صفحه تخت فشرده است که حجم را به حداقل می رساند و امکان پرتاب متراکم را برای استفاده کامل از قابلیت های پرتاب موشک Space x Falcon 9 فراهم می کند.

اجتناب از برخورد خودمختار

مانور خودمختاری ماهواره‌های استارلینک برای جلوگیری از تماس با زباله‌های مداری و سایر فضاپیماها، این قابلیت خطای انسانی را کاهش می‌دهد و قابلیت اطمینان استثنایی بیش از استانداردهای صنعتی را با مرتبه‌ای بزرگ ارائه می‌کند.

ردیاب ستاره

حسگرهای ناوبری سفارشی ساخته شده استارلینک، ستاره ها را بررسی می کنند تا ارتفاع و جهت هر ماهواره را تعیین کنند که امکان قرارگیری دقیق توان باند پهن را فراهم می کند.

لیزرهای فضای نوری

استارلینک در حال آزمایش لیزرهای فضایی نوری کاملاً عملیاتی (پیوندهای بین ماهواره‌ای نوری) بر روی ماهواره‌های خود است که به فضاپیما اجازه می‌دهد تا داده‌ها را بدون ایستگاه‌های زمینی محلی که پوشش واقعی جهانی را ارائه می‌دهند، ارسال کند.

آنتن ها

هر ماهواره استارلینک از 4 آنتن آرایه فازی قدرتمند و 2 آنتن سهموی برای افزایش ظرفیت استفاده می کند.

 

سیستم های رانش یونی

رانشگرهای یونی کارآمدی که توسط کریپتون کار می‌کنند، ماهواره‌های استارلینک را قادر می‌سازند تا در فضا مانور افزایش دهند و در پایان عمر مفید خود از مدار خارج شوند.

پنل تکی خورشیدی 

ماهواره‌های استارلینک دارای یک پنل خورشیدی واحد هستند که به طور قابل توجهی سیستم سلول‌های خورشیدی را ساده می‌کند و به راحتی در فرآیند تولید ادغام می‌شوند.

 

خود جهت گیری برای خود نصب

 

استارلینک اولین آنتن آرایه فازی تجاری تجهیزاتی که برای آنلاین شدن نیاز دارید، از جمله Starlink، روتر WiFi، کابل‌ها و پایه، در عرض چند دقیقه به دستتان می‌رسد. خود محور است و تا زمانی که دید واضحی از آسمان داشته باشد در چند دقیقه به هم متصل می شود.  سرمای شدید، گرما، تگرگ، برفک، باران شدید، بادهای شدید و حتی موتورهای موشک را تحمل کند.

جهت قرارگیری استارلینک

مشخصات فنی

استاندارد

برنامه های کاربردی:

بهترین گزینه برای کاربران مسکونی و برنامه های اینترنتی روزمره مانند پخش جریانی، تماس های ویدیویی، بازی های آنلاین و موارد دیگر.

آنچه در جعبه است

کیت Starlink شما شامل همه چیزهایی است که برای اتصال به اینترنت نیاز دارید، از جمله Starlink، روتر WiFi، منبع تغذیه، کابل‌ها و پایه.

 

کابل ac

AC Cable

کابل استارلینک

Starlink Cable

روتر ایتارلینک

Router

پایه استارلینک

Base

استارلینک

Starlink

دسترسی منظم به فضا

spaceX به عنوان پیشروترین ارائه دهنده خدمات پرتاب در جهان، تنها اپراتور ماهواره ای است که توانایی پرتاب ماهواره های خود را در صورت نیاز دارد. با پرتاب های مکرر و کم هزینه، ماهواره های Starlink به طور مداوم با جدیدترین فناوری به روز می شوند.

فضای استالینک

رهبری در پایداری فضا

استارلینک نه تنها صنعت را در نوآوری برای کاهش روشنایی ماهواره رهبری می‌کند، بلکه در کاهش زباله‌های موجود در مدار نیز پیشتاز است – مطابق با استانداردهای نظارتی و صنعتی یا فراتر از آن.

نصب آسان کیت

خود نصب آسان کیت

Starlink شما با همه چیزهایی که برای آنلاین شدن نیاز دارید، از جمله Starlink، روتر WiFi، کابل‌ها و پایه، در عرض چند دقیقه به دستتان می‌رسد.

بدون قرارداد، آزمایشی 30 روزه

قراردادهای بلند مدت هر دو طرف را از ایجاد تغییرات معقول در مواقع لزوم باز می دارد. با Starlink، از هر دو جهت یک معامله منصفانه است. Starlink می‌تواند شرایط و قیمت‌ها را در صورت نیاز تنظیم کند و مشتریان می‌توانند در هر زمان و به هر دلیلی آن را لغو کنند. هر سرویس Starlink را به مدت 30 روز امتحان کنید و در صورت عدم رضایت، سخت افزار را برای بازپرداخت کامل بازگردانید.

استارلینک

با استارلینک سفر کنید

کاربران Starlink می‌توانند همان سرویس با تاخیر کم سرعت بالا را که در خانه دارند به هر مکانی که Starlink خدمات ارائه می‌دهد با افزودنی حمل‌پذیری استفاده کنند. برای کسانی که به دنبال زندگی در جاده هستند، Starlink for RVs به کاربران این امکان را می دهد که خدمات را بر اساس نیازهای مسافرتی خود متوقف و لغو مکث کنند.

جهت های استارلینک

استفاده در حرکت

Starlink جدید Flat High Performance به کاربران این امکان را می دهد که در حین حرکت از اینترنت پرسرعت و با تاخیر کم لذت ببرند.

Flat High Performance Starlink با میدان دید وسیع و قابلیت‌های GPS پیشرفته، می‌تواند به ماهواره‌های بیشتری متصل شود و امکان اتصال ثابت در حال حرکت را فراهم کند. این سخت افزار برای نصب دائمی روی وسیله نقلیه شما طراحی شده است و در محیط های سخت انعطاف پذیر است. در حال حاضر برای سفارش و استفاده در بازارهای منتخب موجود است.

استارلینک قابل حمل

استفاده قابل حمل

برای استفاده قابل حمل در هر مقصدی که Starlink دارای پوشش فعال است طراحی شده و با راه‌اندازی و خرابی آسان، دسترسی به اینترنت پرسرعت و با تأخیر کم را در عرض چند دقیقه ارائه می‌کند و زمانی که زمان حرکت به مقصد بعدی است، به سرعت بسته‌بندی می‌شود. استارلینک استاندارد برای استفاده در حرکت ساخته نشده است. 

کار و بازی در مکان های راه دور

Starlink برای RVs برای مشتریانی که به مکان‌هایی سفر می‌کنند که اتصال غیرقابل اعتماد یا کاملاً در دسترس نبوده است، ایده‌آل است. کاربران می‌توانند انتظار اینترنت با سرعت بالا و تأخیر کم را در مناطقی که «ظرفیت بالا» دارند، به‌ویژه در ساعات اوج در مناطقی که به‌عنوان «ظرفیت کم» مشخص شده‌اند یا در رویداد با تعداد زیادی از کاربران، سرعت پایین‌تری داشته باشند.

مکان های استارلینک

راه اندازی آسان

Starlink Standard for RV بلافاصله ارسال می شود و همه چیزهایی را که برای آنلاین شدن نیاز دارید در عرض چند دقیقه به شما می رسد. Starlink جدید Flat High Performance برای استفاده در حرکت در حال حاضر برای سفارش در بازارهای منتخب موجود است. هر دو Starlink با کارایی بالا استاندارد و مسطح برای اتصال نیاز به دید واضحی از آسمان دارند. برای تعیین بهترین مکان برای مکان خود، برنامه Starlink را دانلود کنید.

مدیریت نرم افزار در استارلینک

STARLINK را در برنامه تلفن همراه مدیریت کنید

برنامه Starlink به شما کمک می‌کند تنظیمات را سفارشی، به‌روزرسانی‌ها و به پشتیبانی دسترسی داشته باشید و زمان واقعی مانند سرعت دانلود، تأخیر و زمان آپدیت را ببینید. برای تعیین بهترین مکان تنظیم استارلینک به ماهواره ها نیاز به دید واضح از آسمان دارد.

www.starlink.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *