پس از موفقیت چشمگیر و جنجال‌های فراوان پیرامون عرضه نات کوین (NOT)، موج جدیدی از بازی‌های سبک «Tap to Earn» یا همان کسب درآمد از ضربه‌زدن با الهام از این پروژه پدیدار شدند. همستر کامبت (Hamster Kombat) یک بازی تلگرامی پرطرفدار از این نوع است که به‌تازگی توجه میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کرده است.

ارز همستر کامبت در تاریخ ۶ فروردین ۱۴۰۳ آغاز به کار کرد و در ۱۱ روز اول توانست حدود ۱ میلیون کاربر جذب کند. جالب است بدانید این ارز پس از ۷۲ روز توانسته تعداد کاربران را به ۱۱۶ میلیون افزایش دهد که حدود ۵۰ میلیون از این کاربران فعال هستند.

به گزارش ارز دیجیتال، در این بازی، با ضربه زدن روی یک همستر امتیاز کسب می‌کنید. در این مقاله، می‌خواهیم نگاهی دقیق‌تر به جزئیات مختلف بازی همستر کامبت، آموزش این بازی، روش افزایش درآمد و ایردراپ آن داشته باشیم.

همستر کامبت چیست؟

همستر کامبت (Hamster Kombat) که برخی به آن همستر کمبات یا همستر کمبت هم می‌گویند، یک بازی کلیکی جذاب است که بر بستر تلگرام و پس از هیاهوهای مربوط به نات کوین ارائه شده است. در این بازی تلگرامی، شما در نقش یک بازیکن، با کلیک و ضربه زدن بر روی همستر ظاهرشده در صفحه موبایل، توکن‌ جمع‌آوری می‌کنید. این توکن‌ها احتمالاً در آینده‌ای نزدیک بین کاربران فعال توزیع شود.

اساس بازی همستر کامبت جمع‌آوری سکه به‌عنوان سرمایه اولیه برای راه‌اندازی یک صرافی ارز دیجیتال است. بازیکنان در این بازی یک صرافی ارز دیجیتال را از فهرستی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، انتخاب می‌کنند. سپس، بازیکن نقش مدیرعامل این صرافی را به عهده می‌گیرد و باید در مسیر توسعه و پیشرفت آن صرافی گام بردارد.

توسعه صرافی ارز دیجیتال در بخش‌های مختلفی مانند بازارسازی (Market)، روابط عمومی و تیم توسعه (PR&Team)، انطباق با قوانین و گرفتن مجوز برای فعالیت در کشورهای مختلف (Legal) و پیشرفت‌های جانبی (Specials) انجام می‌شود. توسعه هر بخش از این صرافی که بازیکن مدیرعامل آن است، مقداری به درآمد روزانه آن می‌افزاید که در قالب توکن همستر کامبت به موجودی بازیکن اضافه می‌شود.

آموزش بازی Hamster Kombat

برخلاف بازی نات کوین، در همستر کامبت فقط با ضربه‌زدن و انجام تسک‌های روزانه درآمد کسب نمی‌کنید. همان‌طور که پیش‌تر، گفتیم در این بازی شما به‌عنوان مدیرعامل یک صرافی ارز دیجیتال فعالیت می‌کنید و درآمد ساعتی (Profit per hour) از آن دارید. هرچه صرافی را بیشتر توسعه دهید، درآمد سراعتی شما هم بیشتر می‌شود.

نکته مهمی که درباره درآمد ساعتی باید بدانید، این است که این درآمد فقط برای سه ساعت فعال است و پس از آن غیرفعال می‌شود تا زمانی که باز هم وارد بازی شوید. شما باید حداقل هر سه ساعت یک بار وارد بازی شوید تا درآمد ساعتی برای سه ساعت دیگر فعال بماند.

راهنمای گام به گام بازی همستر کامبت

اولین و ساده‌ترین روش برای دریافت توکن در بازی همستر کامبت ضربه‌زدن روی همستر ظاهرشده در صفحه گوشی است. در ابتدا، هر ضربه که روی همستر بزنید یک سکه از نوار انرژی پایین کم و به موجودی شما اضافه می‌شود. وقتی نوار انرژی خالی شد، باید مدتی صبر کنید تا پر شود و دوباره بتوانید سکه بگیرید.

Boost کردن و افزایش درآمد همستر کامبت

در قسمت پایین صفحه اول بازی، دکمه Boost را می‌بینید که می‌توانید از طریق آن درآمد سکه‌ای خود را افزایش دهید. با کلیک روی Full energy می‌توانید هر روز ۶ بار نوار انرژی را پر کنید. هر بار که از این قابلیت استفاده می‌کنید، تا یک ساعت غیر فعال می‌شود. قسمت Turbo که برای افزایش تعداد سکه‌های دریافتی در هر ضربه است، هنوز فعال نیست. این دو گزینه تقویت‌کننده‌های رایگان بازی هستند.
بازی همستر کامبت، مانند بازی نات کوین، تقویت‌کننده‌های پولی هم دارد که برای استفاده از آن‌ها باید از سکه‌های خود خرج کنید. با هر بار افزایش سطح Multitap، تعداد سکه‌های دریافتی شما در هر ضربه یک عدد اضافه می‌شود. همچنین، افزایش سطح Energy limit مقدار سکه‌های موجود در نوار انرژی را زیاد می‌کند.

بخش‌های مختلف بازی همستر کامبت

بازی Hamster Kombat از چهار بخش اصلی تشکیل شده است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

بخش Exchange

در این بخش، شما می‌توانید با انتخاب یک صرافی نقش مدیرعامل آن را بر عهده بگیرید. پس از انتخاب صرافی، می‌توانید از بخش Mine صرافی خود را توسعه بدهید و درآمد روزانه از آن داشته باشید.

بخش Mine

در این بخش، صرافی خود را در ابعاد مختلف توسعه می‌دهید. توسعه صرافی چهار قسمت دارد: قسمت Markets برای قابلیت‌های صرافی مانند تنوع ارزها و انواع ترید است؛ بخش PR&Team که مربوط به شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرها و رویدادهای مختلف کریپتویی است؛ بخش Legal که مربوط به مسائل حقوقی و دریافت مجوز از کشورهای مختلف است؛ و در نهایت بخش Specials که کارت‌های ویژه در آن است.

با خرید کارت‌های هر قسمت از طریق پرداخت توکن‌های درون بازی، می‌توانید درآمد ساعتی خود را افزایش دهید. میزان سکه دریافتی از این کارت‌ها در بخش Profit per hour نشان داده می‌شود.

دعوت از دوستان و ریفرال

با دعوت دوستان خود به همستر کامبت، می‌توانید توکن‌های بیشتری کسب کنید. کافی است در صفحه اصلی بازی، وارد بخش Friends شوید، کد ریفرال اختصاصی خود را کپی و برای دوستانتان ارسال کنید. برای هر دعوت موفق عادی ۵۰۰۰ سکه و برای دعوت از کسانی که اکانت پرمیوم تلگرام دارند ۲۵۰۰۰ سکه دریافت می‌کنید.

بخش Earn

در این بخش، با انجام تسک‌هایی که هر روز اضافه می‌شوند، مانند دنبال کردن کانال تلگرام و حساب توییتر همستر کامبت، می‌توانید توکن‌های اضافی دریافت کنید. علاوه بر این، همستر کامبت در قسمت Daily reward هدایای روزانه در نظر می‌گیرد که بازیکنان باید هر روز آن را چک کنند و هدیه خود را دریافت کنند. اگر این هدیه را نگیرید، از بین می‌رود و روز بعد نمی‌توانید هدیه روز قبل را برداشت کنید.

ایردراپ همستر کامبت

برنامه ایردراپ همستر کامبت شامل چهار مرحله است: مذاکره با صرافی‌ها، همکاری با مارکت میکرها، انجام همکاری‌های کلیدی با سایر مجموعه‌ها و تهیه لیستی از تسک‌ها برای شرکت در ایردراپ. سه مرحله نخست به اتمام رسیده و تنها مرحله نهایی یعنی تهیه لیست تسک‌ها باقی مانده است. انتظار می‌رود به‌زودی ایردراپ همستر کمبات برگزار شود.

کارت دیلی کمبو (Daily Combo) 

در بخش Mine در بازی همستر کامبت قسمتی با نام Daily combo هست که جای خالی سه کارت را دارد. هر روز سه کارت منتخب از میان کارت‌های ویژه این بازی برای این قسمت انتخاب می‌شود و بازیکنان باید بتوانند آن‌ها را پیدا کنند. جایزه پیداکردن کارت‌های دیلی کمبو ۵,۰۰۰,۰۰۰ سکه است.

کد مورس مخفی همستر کامبت

بازی همستر کامبت هر روز یک کد مورس مخفی در بازی قرار می‌دهد که بازیکنان باید با تغییر روش ضربه‌زدن روی همستر این کد مورس را ارسال کنند و ۱,۰۰۰,۰۰۰ سکه هدیه بگیرند.

کد مورس مفهومی است که از طریق خط و نقطه و نحوه قرارگیری آن‌ها در کنار هم می‌تواند مفهومی را انتقال دهد

روش ارسال کد مورس مخفی به این شکل است

  • وارد بازی شوید و سه بار به روی گزینه Earn per tap در بالا سمت راست کلیک کنید.
  • اگر مرحله بالا را به درستی انجام داده باشید، پس زمینه آیکون همستر به رنگ قرمز درمی‌آید.
  • در این مرحله شما باید کد مورس روزانه را وارد کنید. کد مورس تنها از نقطه و خط تشکیل می‌شود. برای زدن نقطه باید به حالت عادی دست خود را به روی صفحه بزنید و برای زدن خط باید کمی دست خود را به روی صفحه نگه دارید.
  • این پاداش روزانه شامل یک کلمه است که شما باید آن را به طور کامل از طریق کد مورس وارد کنید.
  • با وارد کردن خط و نقطه مربوط به هر حرف، آن حرف در محل خود قرار می‌گیرد تا کل کد کامل شود.
  • پس از تکمیل کد مورس و کامل شدن کلمه، ۱ میلیون سکه به شما اضافه می‌شود.

نقشه راه و چشم‌انداز همستر کامبت

طبق نقشه راه ارائه شده، همستر کمبات در ابتدا به‌عنوان یک بازی ساده عرضه شد و به‌تدریج به‌روزرسانی‌هایی را دریافت کرد. در آینده، برنامه‌هایی نظیر ایردراپ توکن، ایجاد تیم‌های درون بازی، برگزاری رویدادها و رقابت‌های یک‌به‌یک در دستور کار قرار دارد.

سوالات متداول

توکن همستر کمبات هنوز منتشر نشده است و این بازی در فاز اولیه است. نام نهایی توکن آن پس از انتشار در بلاک چین تون مشخص می‌شود، اما به احتمال زیاد همان همستر (Hamster) باشد

بازی همستر کمبات هنوز در فاز اولیه است و انتشار توکن آن انجام نشده است. سکه‌های این بازی هنوز هیچ قیمتی ندارند، اما پس از انتشار در بلاک چین تون قیمت آن در بازار مشخص می‌شود.

بله، بازی همستر کامبت یک مینی اپلیکیشن تلگرامی است و در بستر وب تلگرام اجرا می‌شود. هر گوشی، از جمله آیفون، که امکان اجرای تلگرام را داشته باشد، بازی همستر کمبات را هم می‌تواند اجرا کند.

همستر کمبات یکی از بازی‌های کلیکی تلگرامی است که این روزها توانسته توجه کاربران زیادی را به خود جلب کند. با وجود ابهامات پیرامون تاریخ دقیق ایردراپ، می‌توان با انجام این بازی ساده و تسک‌های مرتبط با آن، شانس کسب درآمد احتمالی در آینده را داشت. به محض انتشار اطلاعات تکمیلی درباره ایردراپ همستر کامبت، آنها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاریخ انتشار توکن همستر کامبت

سؤال بسیاری از کاربران این است که همستر کمبات کی لیست می‌شود؟ طبق برخی شایعات، توکن Hamster Kombat احتمالاً در ماه جولای (تیر و مرداد ۱۴۰۳) وارد صرافی‌های متمرکز رمزارز خواهد شد و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، می‌توانید سکه‌های جمع‌آوری‌شده در بازی را به پول واقعی یا سایر رمزارزهای معتبر مثل بیت کوین، اتریوم و تتر تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *