پایه نگهدارنده مانیتور چیست؟

پایه نگهدارنده مانیتور چیست؟

خرید پایه مانیتور در واقع یک بازوی پشتیبان و یا به عبارت دیگر یک براکت می باشد که از آن برای نگه داشتن نوت بوک، لپ تاپ، مانیتور و هر صفحه نمایش دیگری استفاده می شود. اگر برای خرید این پایه ها به بازار مراجعه کنید ممکن است نام ‌های دیگری نظیر بازوی مانیتور یا براکت مانیتور را نیز از فروشندگان برای عرضه این محصولات lcdarm بشنوید. با استفاده از پایه نگهدارنده مانیتور شما می توانید به راحتی زاویه و ارتفاع مانیتور خود را به هر حالتی که تمایل دارید تنظیم نمایید.

نکته دیگری که در این خصوص می توانیم به آن اشاره نماییم این است که امکان استفاده این پایه ها بر روی میزهای اداری معمولی و میزهای تحریر نیز فراهم می باشد و بنابراین امکان استفاده از این پایه ها در محیط های کارینیز وجود دارد. تنظیم نادرست صفحه مانیتور می تواند منجر به بروز گردن درد در افراد شود. اما افرادی که از پایه مانیتور رومیزی یا دیواری استفاده می‌کنند می ‌توانند این مشکل را مرتفع نمایند. چرا که امکان تنظیم ارتفاع و زاویه صفحه نمایش با استفاده از این پایه ها به راحتی فراهم می باشد.

چرا که با استفاده از این پایه ها برای آنکه بتوانید مطالب موجود در صفحه نمایش را واضح تر ببینید نیازی به خم کردن گردن خود ندارید و با تنظیم زاویه مانیتور می توانید خود را از این درد رها سازید و به راحتی اقدام به انجام امور محوله خود کنید. لازم به ذکر است که انواع مختلفی از پایه نگهدارنده مانیتور به بازار عرضه شده که هر یک برای منظور خاصی طراحی و تولید شده است

انواع پایه مانیتور و کاربرد آنها

 1. پایه مانیتور سه تایی

پایه مانیتور سه تایی

پایه مانیتور های سه تایی را می توان جزو تخصصی ترین پایه مانیتور های موجود در بازار معرفی نمود که عموما توسط اشخاص با اهداف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال افرادی که تمایل دارند تا از راه فعالیت در بورس به کسب درآمد برسند معمولاً این پایه مانیتور ها را خریداری نموده و اقدام به قرار دادن صفحه نمایش های خود بر روی آن می نمایند. علاوه بر این افرادی که جزو گیمرهای حرفه ‌ای هستند و یا به صورت حرفه ‌ای اقدام به انجام کارهای گرافیکی می‌کنند نیز این مانیتور ها را برای انجام کارهای تخصصی خود مورد استفاده قرار می دهند.

همانطور که از نام این پایه ها پیداست امکان قرار دادن همزمان سه مانیتور بر روی این پایه ها فراهم می باشد. از جمله نکات مهمی که در خصوص این پایه ها می توانیم به آن اشاره نماییم این است که امکان تنظیم زاویه دید و ارتفاع این مانیتور ها به صورت مجزا یا با هم بر روی این پایه ها فراهم می باشد. چنانچه فردی بخواهد زاویه هر دستگاه را یکسان تنظیم کند، در این صورت صفحه ‌نمایش‌های او در امتداد یکدیگر قرار خواهند گرفتو البته برخی دیگر از افراد ترجیح می ‌دهند که مانیتور وسط را به صورت مستقیم و بدون تغییر زاویه تنظیم نمایند و اقدام به خم کردن مانیتور های جانبی به سمت چشمانشان نمایند.

معمولاً افرادی که به انجام بازی های اتومبیل رانی علاقه ‌مند هستند این نوع تنظیم زاویه را بر روی پایه های مانیتور سه تایی انجام می دهند. اگر قصد خرید پایه مانیتور سه تایی را دارید پیشنهاد می کنیم که پایه هایی که از قدرت و استحکام کافی برخوردار می باشند را خریداری نمایید تا خیالتان از بابت اتصال صحیح مانیتور هایتان کاملاً راحت باشد.

2. پایه مانیتور دوتایی

پایه مانیتور دوتایی

پایه مانیتور های دوتایی را می توان جزو پرفروش‌ترین پایه مانیتور های موجود در بازار معرفی نمود که امکان قرار دادن دو صفحه نمایش مختلف بر روی این پایه ها وجود دارد. نحوه طراحی پایه های فوق به نحوی است که امکان استفاده همزمان از دو مانیتور به شما داده می‌شود و شما با استفاده از آنها می توانید برای هر مانیتور زاویه و ارتفاع دلخواهی را تنظیم نمایید. البته باید این نکته را به شما خاطرنشان شویم که برای تولید پایه نگهدارنده دوتایی از متریال های مختلفی بهره گرفته می شود.

آن دسته از پایه مانیتور ها که دارای جنس مستحکم تر و مقاوم تری می باشند می توانند صفحه نمایش با ابعاد ۲۷ اینچ را به راحتی ساپورت نمایند. پایه مانیتور های دوتایی عموما توسط افرادی که به کارهای گرافیکی پیشرفته مشغول هستند و نیز گیمر های حرفه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که امکان نصب این پایه ها بر روی میز نیز فراهم می باشد و شما می توانید بر روی میز کار خود این پایه ها را نصب نموده و اقدام به تنظیم زاویه دید مانیتور های خود به بر روی آن نمایید.

3. پایه مانیتور تکی

پایه مانیتورتکی

پایه مانیتور های تکی دارای مدل ها و انواع مختلفی هستند و کاربرد اصلی این پایه ها تنظیم درجه دید و ارتفاع مانیتور می باشد. به طور کلی افرادی که برای تایم طولانی مشغول انجام کارهای کامپیوتری، مشاهده فیلم و تلویزیون یا انجام بازی ‌های آنلاین هستند ترجیح می ‌دهند تا صفحه نمایش خود را به گونه ای تنظیم کنند که به آن اشراف کامل داشته باشند. در چنین مواقعی خرید یک پایه مانیتور می تواند فرد را به هدفش نزدیک نماید و برندهای مختلفی به کار تولید مانیتور مخصوص گیمر ها مشغول هستند.

اما از میان آنها صفحه نمایش هایی که توسط برند های سامسونگ و ال جی به بازار عرضه شده اند از طرفداران بیشتری برخوردار هستند و درصد رضایت مشتریان از پایه مانیتور ال جی و پایه مانیتور سامسونگ به شدت بالا می باشد. از دیگر موارد کاربرد پایه نگهدارنده مانیتور های معمولی می توان به استفاده از آن ها در اتاق های نظارت بر دوربین های مداربسته یا همان مانیتورینگ اشاره نمود. بنابراین در اتاق های مانیتورینگ که نیاز به نصب مانیتور های زیادی بر روی دیوار وجود یا میز وجود دارد معمولاً از این پایه ها استفاده می شود.

4. پایه مانیتور سقفی

پایه مانیتور سقفی

این دسته از پایه مانیتور ها از امکان اتصال به سقف برخوردار می باشند. دو نوع مختلف از براکت سقفی به بازار عرضه شده است که یکی از مدل های آن تنها از یک پایه متصل شونده به سقف برخوردار بوده و مدل دوم مجهز به دو پایه اصلی بوده که یکی از این پایه ها به سقف متصل شده و پایه دیگر امکان اتصال به دیوار را دارا می باشد.

پایه مانیتور متحرک

این دسته از پایه مانیتور ها معمولاً برای استفاده توسط اعضای خانواده طراحی شده اند و به اعضای خانواده این امکان را می‌ دهند که پس از نشستن روی مبل و صندلی دلخواهشان، زاویه دید تلویزیون یا صفحه مانیتور را در موقعیت دلخواه تنظیم نمایند. بنابراین با خرید این پایه های مانیتور می توانید از تماشای فیلم در کنار خانواده خود لذت ببرید.

براکت دیواری تلویزیون چیست؟

اولین نیاز برای تجهیز سالن های کنفرانس یا اتاق های مانیتورینگ، منازل و ادارات و هر جایی که نیاز به صفحه نمایش، مانیتور و تلویزیون باشد، براکت دیواری مانیتور و تلویزیون است. برای خرید به مواد و مواد اولیه براکت دیواری تلویزیون و پایه های نگهدارنده دیواری بیشتر توجه کنید.

زیرا اگر کیفیت محصول خوب نباشد آسیب وارده به تلویزیون یا مانیتور ما غیر قابل برگشت است. پایه دیواری تلویزیون به شما کمک می کند از فضای خود نهایت استفاده را ببرید و در عین حال تلویزیون خود را از آسیب احتمالی کودکان محافظت می کند.

استفاده از براکت های دیواری تلویزیون lcdarm را می توان همیشه در چیدمان های مدرن مشاهده کرد. این امر در کنار استفاده بهینه از فضا، زیبایی مکان های ما را دو چندان می کند.

براکت دیواری تلویزیون چیست؟
پایه دیواری ثابت

پایه دیواری ثابت

وقتی اتاق دید شما را محدود می کند، انتخاب های محدودی برای نصب تلویزیون دارید. با این اوصاف بهترین پیشنهاد ما یک پایه دیواری ثابت است.

زیرا این انتخاب به شما این امکان را می دهد که آن را مستقیماً در مقابل تلویزیون تماشا کنید و آن را در یک ارتفاع ایده آل ثابت قرار دهید تا از کیفیت تصویر مناسب لذت ببرید.

این مدل ساده ترین و ارزان ترین نوع پایه دیواری است که تلویزیون را نزدیک به دیوار قرار می دهد. متاسفانه این پایه تنظیم زاویه ندارد و موقعیت صفحه نمایش موازی با دیوار است.

پایه دیواری منعطف

این نوع پایه دیواری به شما این امکان را می دهد که زاویه دید تلویزیون را به راحتی انتخاب کنید، تلویزیون ممکن است بالاتر از سطح دید شما قرار گیرد، در این صورت می توانید آن را به دلخواه با یک دکمه یا پیچ تنظیم کنید. پایه های دیواری منعطف انتخاب هوشمندانه ای هستند.

همچنین، تنظیم زاویه دید می تواند به کاهش بازتاب نور از پنجره یا نور اتاق روی صفحه کمک کند. یکی از مزایای دیگر آن مکانیزم شیب است که تلویزیون را از دیوار دور می کند و یکی از ویژگی های خوب آن دسترسی آسان به پورت های پشت تلویزیون است.

پایه دیواری منعطف

جنس پایه

اکثر محصولات موجود در بازار از ورق آهنی ساخته می شود که از استحکام بالایی برخوردار است و برای زیبایی و استحکام بالا با رنگ الکترواستاتیک در کوره پوشش داده می شود.

تولید کنندگان با توجه به نیاز مشتریان در زمینه تولید و طراحی پایه های دیواری تلویزیون تنوع ایجاد کرده اند. در تولید پایه های دیواری تلویزیون ثابت و متحرک در بازار موجود است.

پایه دیواری

کیفیت ساخت

تقریباً اکثر پایه‌های دیواری و تلویزیون‌های موجود در بازار از استانداردهای طراحی پیروی می‌کنند، بنابراین به خوبی در کنار هم قرار می‌گیرند و فرآیند استفاده و نصب را آسان می‌کنند.

اما همچنان می‌توانید نمونه‌هایی از پایه‌های LCD یا تلویزیون را ببینید که از استانداردهای رایج پیروی نمی‌کنند، هرچند نادر. بنابراین نمی توان آن را نصب و استفاده کرد.

پرفروش ترین مدل های پایه دیواری تلویزیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *